Pesquisar este blog

Translate

terça-feira, 17 de julho de 2012

Nanosys nakłania 3M do wprowadzenia kropek kwantowych do LCD


alt

Wpisany przez Magdalena Deja 
Wygląda na to, że firma Nanosys Inc. osiągnęła porozumienie z producentem wyświetlaczy LCD, który w końcu wprowadzi kropki kwantowe na rynek. Nanosys będzie dostarczać technologię Quantum Dot Enhancement Film (QDEF; materiał składający się z kropek kwantowych) do Optical Systems Division – oddziału 3M Company. Tam zostanie wyprodukowany wyświetlacz LCD, którego obraz będzie o 50% bogatszy w kolory.

Jason Hartlove, prezes i dyrektor naczelny Nanosys, oznajmił, iż jego zespół pracuje obecnie nad ulepszeniem obszaru wydajności wyświetlania, nad którym nikt nie pracował przez dekadę. Poprawa wydajności kolorów w wyświetlaczach LCD zapewni konsumentom nowe, oszałamiające efekty wizualne. Ponadto, owo rozwiązanie będzie stanowiło produkt konkurencyjny wobec obecnie powstających technologii, takich jak OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna; ang. Organic Light-Emitting Diode). Niemal pewne wydaje się to, że współpraca z 3M pozwoli na rozprzestrzenienie technologii QDEF we wszystkich segmentach produktów oraz zapewni konsumentom łatwy dostęp do owych produktów.

Podejście 3M i Nanosys do kwestii wykorzystania kropek kwantowych jest niezwykle ciekawe. Zamierzają odświeżyć starą, dobrą technologię LCD w taki sposób, aby mogła konkurować z OLED. Na razie bez odpowiedzi pozostaje jedynie pytanie czy faktycznie producenci będą w stanie dotrzymać obietnicy i dostarczą konsumentom wydajność równą OLED za ułamek ceny nowszej technologii. Zainteresowani będą mieli szansę się o tym przekonać, gdy produkt pojawi się na rynku.


Fonte: Nanonet